Сказ тварин, інформація та перелік неблагополучних пунктів

15:35, 9 авг 2021 , Новости Каменского
Сказ тварин, інформація та перелік неблагополучних пунктів

Сказ, це захворювання, про яке ми майже всі чули, при його згадуванні в уяві відразу виникає образ агресивної тварини з оскалом та слинотечою, що намагається вас вкусити.

Воно то так, але цей образ притаманний одній із останніх стадії захворювання, а саме, агресивній, в цілому тварини навіть дикі  хворі на сказ можуть втрачати почуття остраху підходять до людей і начебто лащитись, нюхаючи і облизуючи людину і це вже є ризик   зараження хворобою. Адже, шляхи передачі інфекції через: покус, подряпини та мікроушкодження шкіри, потрапляння контамінованої збудником сказу слини на слизові оболонки, тому полащивши безпритульну або дику тварину, особливо таке полюбляють діти, можна і не запідозрити, що самі інфікувалися, а сама хвороба підступно проявить себе через  значний термін, в залежності від місця ураження до 1-го року.  Отже, краще уникати спілкування з безпритульними та підозрілими дикими тваринами. Так, наприклад

контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки - з-поміж свійської фауни, а в дикій природі - лисиці та вовки, хворіють також білки, їжаки, куницеві та інші теплокровні тварини. В Україні головним джерелом збудника сказу у дикій природі є червоні лиси, збудник сказу виявлявся також у кажанів.

     Сказ — це гостре особливо небезпечне  вірусне захворювання  усіх теплокровних тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю.

У медичній літературі інших країн хвороба відома, як рабієс (у тварин) і гідрофобія (у людей).

Основним шляхом профілактики сказу є: щеплення  тварин.

Профілактичне щеплення є також важливим і для мисливських собак, яких не потрібно допускати до полювання без вакцинування проти сказу.

Неблагополучні  пункти зі сказу по Дніпропетровській області за 2021рік:

  • сказ собаки,с.Жовте, П’ятихатської територіальної громади. Пункт відкритий з 15.07.2021;
  • сказ козеня, с.Біленщина, Лихівської селищної територіальної громади. Пункт відкритий з 15.07.2021;
  • сказ собаки, с. Широке, Широківський район. Пункт відкритий з 15.06.2021;
  • сказ лисиці, м. Новомосковськ. Пункт відкритий з 22.06.2021;
  • сказ собаки, с. Піщанка, Новомосковський район. Пункт відкритий з 23.06.2021;
  • сказ лисиці, с. Олександрія, Широківський район. Пункт відкритий з 11.05.2021;
  • сказ собаки, с. Орлівщина, Новомосковський район. Пункт відкритий з 27.04.2021;
  • сказ лисиці, м. Кривий Ріг. Пункт відкритий з 12.03.2021;
  • сказ лисиці, с. Новоселівка, Широківський район. Пункт відкритий з 26.03.2021;
  • сказ собаки, м. Кам’янське. Пункт відкритий з 23.03.2021;
  • сказ собаки, с. Піщанка, Новомосковський район. Пункт відкритий з 21.01.2021;
  • сказ кота, с. Зелена Балка, Широківський район. Пункт відкритий з 16.01.2021.

В неблагополучних пунктах, на які накладено карантинні обмеження (60 днів), забороняється вивіз тварин, проведення на цих територіях виставок, виводок, в мисливських угіддях відстріл, відлов та вивіз тварин. Продукція від здорових тварин з неблагополучної території, наприклад, молоко може використовуватися в їжу людям тільки після пастеризації або кип’ятіння. В разі виявлення непритаманної поведінки тварині повідомляйте фахівців державної ветеринарної служби. В державних ветеринарних лікарнях щеплення тварин проводиться безкоштовно, для проведення щеплення пропонуємо  звертатися за наступними адресами:

1. Вул. Дорожна, 52;                            

2. Вул. Пешкіна,67б;

3. Вул. Поліни Осипенко, 105 -А.

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых