11 жовтня - останній день, коли українські компанії подають дані про своїх власників

До кінця дня 11 жовтня 2021 року українські компанії, що працюють як юридичні особи, повинні подати державі дані про своїх бенефіціарів. AIN.ua нагадує про те, чому це потрібно робити і призводить алгоритм подачі такої заявки.
Чому потрібно подавати такі дані?
Обов'язок для юросіб подати державі дані про структуру власності і кінцевих бенефіціарів власників (бенефіціарів) передбачена в Законі України про Держфінмоніторинг №361-IX.
Структура власності - це інформація про те, хто і як управляє юридичною особою.
Бенефіціар - це фізична особа, яка прямо чи опосередковано володіє часткою або правом голосу в розмірі 25% і більше, а також будь-яка фізична особа, яка має неформальний вирішальний вплив на діяльність юридичної особи.
Як це зробити?
Такі дані потрібно подати до кінця дня 11 жовтня 2021 року. Для цього уповноважена особа компанії (її керівник або представник за дорученням від підприємства, засвідчена нотаріально) звертається або:
в Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП);
або до нотаріуса, який надає послуги з реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
До 11 жовтня адміністративний збір за подачу таких даних не стягується.
Документи, які повинен подати керівник (або уповноважена особа):
Заява про держреєстрацію (для більшості юросіб це - форма №2). Потрібно заповнити першу і другу сторінку (для кожного бенефіціара окремо), а також п'яту сторінку (інформацію про фізособу заявника).
Структуру власності юрособи. Її можна складати в довільній формі, але вона повинна відображати весь ланцюжок володіння юрособою, до кінцевого бенефіціара-фізособи.
Приклади складання цього документа можна подивитися на сайті Мінфіну.
Виписка, витяг або інший документ з торгового, банківського, судового реєстру, що підтверджує реєстрацію юридичної особи-нерезидента в країні його місцезнаходження. Це потрібно для випадків, якщо засновник юрособи є нерезидент.
Якщо бенефіціар - нерезидент, обов'язково потрібна нотаріально завірена копія паспорта. Для громадян України, якщо у бенефіціара паспорт старого зразка (книжечка), потрібна нотаріальна копія, якщо нового (пластикова ID-карта), така копія не потрібна.
Документи можна подати або поштою (але до кінцевого терміну залишилося не так багато), або особисто. Якщо документи надсилаються поштою, підписи на них повинні бути також нотаріально завірені.
Як подавати ці дані в подальшому?
Починаючи з 2022 року потрібно буде підтверджувати відомості про кінцевого бенефіціара щорічно. З 2022 року це потрібно буде робити протягом 14 календарних днів з дати держреєстрації юрособи. Для цього ввели нову форму заяви (№6). Разом з цією формою потрібно буде подавати і документи, зазначені вище.
8 жовтня Верховна Рада прийняла законопроєкт, що переносить кінцевий термін для подачі таких документів ще на 9 місяців. Якщо його підпише президент і він буде опублікований, то у юросіб з'явиться достатньо часу, щоб підготувати такі документи.
Популярное
Неповнолітній кам’янчанин з розумовою відсталістю спалив майна на понад 3,8 млн грн
08:32, 31 янв 2025
Топ обсуждаемых
Війська рф загрожують Україні з Чорного та Середземного морів «Калібрами»: загальний залп — 14 ракет
07:00, 28 апр 2025
Вчора ввечері російські окупанти атакували одну з громад Дніпропетровщини: є загиблий і руйнування
07:45, 28 апр 2025
КОММЕНТАРИИ — 0