Реєстрація домашніх тварин: як не загубити улюбленців

06:21, 14 ноя 2019 , Новости Каменского
Реєстрація домашніх тварин: як не загубити улюбленців

Депутати запропонували посилити в Україні відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. Як з домашніми, так і з безпритульними. Останніми, до речі, вони стають через безвідповідальних господарів. Точної статистики щодо безпритульних тварин в Україні немає. Підрахунок ведуть хіба що зоозахисники та думають, як далі вирішити цю проблему.

Коти Тіма та Мотя, яких волонтерка Софія забрала з вулиці, мають проблеми з зором. Ще одну кицьку Галю знайшла біля траси. "Лікар, який її оглядав сказав, що її потрібно усипити. Намагалися її реабілітувати. Проте (кицька – 24 канал) Галя ходити не захотіла. Вона рішила, що їй і так добре", – розповіла волонтерка Софія Хльосткіна.

Галя була домашньою кішкою, яку чи то випускали гуляти, чи то просто викинули. Така ж доля спіткала ледь не всіх мешканців найбільшого в Україні притулку "Сіріус". 90% з них були домашніми, а у притулку тут близько 3 тисяч тварин.

Кішка
Кішка Галя

"Деколи летять тварини через браму. Додумалися вже до того, що спускають просто на простирадлі великих собак через триметрову браму", — пригадала власниця притулку "Сіріус" Олександра Мезинова.

Пухнастих членів родини позбуваються, коли награлися чи подарунок виявився не до смаку. Часто просто не хочуть лікувати своїх улюбленців, так було з Тотошею. "Вони привезли нам його до притулку зі стертими ногами", – прокоментувала власниця "Сіріусу".

Пес
Пес Тотоша

Або тварин просто гублять. Відсутність жетона та чипа – одна з причин, чому домашні улюбленці опиняються у притулках чи на вулицях. А все через те, що в нас немає обов'язкової реєстрації тварин. Такий закон намагались ухвалити депутати минулого скликання, а от "шаленому принтеру" не до цього. Тож зараз документ готує команда проєкту "Animal ID", які допомагають із цим у Німеччині. В Україні пропонують запровадити ірландську модель.

Коли держава напрацьовує вимоги до існуючих баз даних, які вже діють, і таким чином здійснює ідентифікацію і реєстрацію. Ця модель є дуже економічною і ми можемо залучити всіх ветеринарів, в тому числі і приватних,
– пояснив співзасновник онлайн-платформи "Animal ID" Василь Дуб.

Мають навіть власну базу безпритульних тварин. Найменше їх у Львові – 400, а от у Кривому Розі нарахували понад 5 тисяч. Держава ж таку статистику не веде. Для домашніх улюбленців створили систему зі спеціальними жетонами, які допомагають знайти втікача.

Жетон для тварин
Сканування жетону для тварин

"Ми скануємо звичайною камерою і потрапляємо на сторінку тваринки. В той же самий час система автоматично відправляє їх власнику локацію, де було проскановано жетон", – розповів Василь Дуб. Розробники запевняють, щодня так знаходяться двох-трьох пухнастиків.

Подробнее: https://24tv.ua/reyestratsiya_domashnih_tvarin_yak_ne_zagubiti_domashnih_ulyublentsiv_n1232469?fbclid=IwAR22GjiWQxDV7


 

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых