У ЄС погодили нафтове ембарго для рф та відключення «Сбербанку» від SWIFT

У Євросоюзі погодили нові санкційні обмеження проти рф, які включають заборону експорту російської нафти до ЄС.
Про це повідомив глава Євроради Шарль Мішель.
«Це одразу охоплює понад 2/3 імпорту нафти з росії, скорочуючи величезне джерело фінансування для її військової машини. Максимальний тиск на росію з метою припинення війни», — повідомив дипломат.
Окрім того, погоджений санкційний пакет включає відключення російського «Сбербанку» від міжнародної платіжної системи SWIFT, заборону ще 3 російських державних мовників, та покарання відповідальних за військові злочини в Україні.
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн привітала рішення про нафтові санкції проти росії. «Це дозволить фактично скоротити близько 90% імпорту нафти з росії до ЄС до кінця року», — зазначила вона.
Наразі саміт Європейської Ради, де обговорювали питання шостого пакета санкцій, ще триває. Дипломати ще мають домовитися про технічні деталі рішення, а санкції мають бути офіційно прийняті всіма 27 країнами, зазначає Bloomberg.
За даними видання, Угорщина, яка блокувала рішення про ембарго, отримала гарантії від лідерів ЄС, що зможе отримати заміну у разі відмови від експорту нафти трубопроводами.
Bloomberg, посилаючись на джерела, також пише, що Європейська комісія запропонувала заборонити експорт сирої нафти з рф протягом 6 місяців та нафтопродукти протягом 8 місяців. Поставки нафти через нафтопровід «Дружба» до Центральної Європи будуть обмежені, поки не буде знайдено технічне рішення, яке задовольнить енергетичні потреби Угорщини та інших країн, які не мають виходу до моря.
Нагадаємо, у Європейському Союзі оголосили про шостий пакет санкцій проти росії щодо військового керівництва рф, причетного до вбивств у Бучі, а також поетапної відмови від російської нафти, ще 4 травня. Але щоб він запрацював, його має затвердити Рада ЄС.
Ухвалити рішення не могли, зокрема, через Угорщину, яка заявляла, що нафтове ембарго завдасть надто великої шкоди економіці країни. Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан навіть порівняв ембарго з «атомною бомбою» для угорської економіки.
Орбан заявив, що хоче п'ятирічну відстрочку для своєї країни, стверджуючи, що в ЄС не врахували, що Угорщина не має виходу до моря й отримує нафту винятково трубопроводами, що ускладнює заміну російської нафти.
Тоді у ЄС запропонували Угорщині та Словаччині запровадити такі санкції до кінця 2024 року, а Чехії — до червня того ж року, оскільки вони сильно залежать від російської нафти. Але у Будапешті заявили, що підтримають ембарго, лише якщо воно стосуватиметься морських постачань цього енергоресурсу.
Президент Володимир Зеленський під час звернення до Європейської ради 30 травня наголосив, що з часу ухвалення п'ятого пакета санкції ЄС проти рф минуло вже 52 дні та дорікнув європейським країнам, які досі не погодили новий пакет.
Популярное
15:10, 17 сен 2024
Неповнолітній кам’янчанин з розумовою відсталістю спалив майна на понад 3,8 млн грн
08:32, 31 янв 2025
Топ обсуждаемых
КОММЕНТАРИИ — 0