Для пошуку полонених військових запустили проєкт "Пошук.Полон"
Правозахисники, юристи та волонтери запустили проєкт “Пошук. Полон”.
Про проєкт “Пошук. Полон” повідомляє кореспондентка Суспільного. За їхніми даними, у полоні нині перебуває щонайменше тисяча українських військових.
Один зі співзасновників проєкту — російський адвокат та правозахисник Микола Полозов. Він раніше допомагав визволяти з російської тюрми українських моряків із судна, захопленого росіянами у Керченській протоці. Тепер він готовий повертати полонених військових.
"Родичі зниклих військових можуть залишати свої запити у спеціальній анкеті, а учасники проєкту "Пошук.Полон" встановлюватимуть їхнє місцезнаходження і робитимуть усі необхідні юридичні дії згідно з Женевської конвенцією, щоб повернути їх в Україну", — пояснив Полозов.
За його словами, в РФ погано дотримуються норм міжнародного права.
"Необхідна підтримка громадянського суспільства. Мова йде про 1000 людей які в РФ, а також на території "ДНР", "ЛНР" та в окупованому Криму", — сказав Полозов.
РФ приховує дані про велику кількість військових, в якому вони стані, чи потрібна меддопомога, розповів правозахисник. Серед полонених є також іноземні військові, яких будуть визволяти з полону, додав Полозов.
За даними правозахисників, полонених використовують для робіт, щодо них здійснюють насилля, і це потрібно зупинити.
"Прийшов кінець таким практикам, норми в Женевській конвенції є універсальні і потрібні всі зусилля, щоб влада Росії їх дотримувалась. У військовополоненого багато прав. Держава, яка його представляє, має бути проінформована, де він перебуває. Має отримати меддопомгу. Тортури — їх взагалі не повинно бути в 21 столітті", — розповів Володимир Жбанков, керівник програм правової допомоги Фонду "Free Russia Foundation".
За словами Полозова, правозахисники в Росії готові допомагати полоненим з України.
"Перше завдання, знайти де полонений. Ті, у кого рідні в полоні, можуть звернутись через дистанційну форму — телеграм-бот. Надати інформацію про людину, ім‘я, рік народження, особливі прикмети", — пояснив адвокат.
Адвокати в РФ їх розшукуватимуть, сказав він. Вони мають право відвідувати полонених в колоніях, надавати допомогу, контролювати дотримання прав.
"Якщо знайшли полоненого, відбудеться взаємодія з родичами, владою України, будемо здійснювати надання правової допомоги. Когось можуть повертати в третю, нейтральну країну, якщо людина поранена і потребує меддопомоги, згідно Женевської конвенції це законно робити", — розповів Полозов.
Популярное
19:09, 9 июл 2024
У Кам’янському завершили реставрацію культової скульптури- оригінальної статуї Прометея
15:21, 4 июл 2024
15:10, 17 сен 2024
У Кам’янському районі зловмисник силомиць вивіз працівника заправки з робочого місця і побив
18:49, 27 июн 2024
Топ обсуждаемых
12:13, 10 янв 2025
10:45, 10 янв 2025
КОММЕНТАРИИ — 0