Нагальна інформація мешканцям міста та закладам громадського харчування тощо, щодо ускладнення санітарно-епідемічної ситуації з харчових отруєнь!

15:12, 18 июл 2022 , Новости Каменского
Нагальна інформація мешканцям міста та закладам громадського харчування тощо, щодо ускладнення санітарно-епідемічної ситуації  з харчових отруєнь!

Держпродспоживслужба повідомляє, що за результатами аналізу  санітарно-епідемічної ситуації щодо спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань та харчових отруєнь за 6 місяців 2022 року працівники територіальних органів Держпродспоживслужби взяли участь у розслідуванні 34 спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 302 особи, з них 138 дітей (45,7%), у тому числі після введення воєнного стану зареєстровано 27 спалахів, внаслідок яких постраждало 249 осіб, з них 103 дитини (41,4%).

     За наданою інформацією передача збудників інфекції в 2022 році  відбувалася: харчовим шляхом - 19 спалахів, контактно -побутовим шляхом - 9, про 3 – фактори та шляхи інфікування не встановлено, забруднена вода стала фактором передачі при  1 спалаху, триває розслідування 2-х спалахів.

    Спеціалістами територіальних органів Держпродспоживслужби за 6 місяців 2022 року взято участь у розслідуванні 43 випадків ботулізму з 46 постраждалими, 2 хворих померло в результаті вживання продукції домашнього виготовлення (паштету) та риби, придбаної в місцях стихійної торгівлі.

      Ускладнення епідемічної ситуації припадає саме на червень 2022року.,  20 випадків з 20-ю постраждалими.

      Основна причина отруєнь є вживання продукції невідомого походження придбаної в місцях стихійної торгівлі, а саме: консерви овочеві, рибні, м’ясні, риба в’ялена тощо.

     Є випадки і отруєнням продукцією промислового виробництва: 5 рибною продукцією, 1- м’ясною.

       Враховуючи вищевикладене з метою недопущення розповсюдження гострих кишкових інфекційних захворювань  та харчових отруєнь на території міста Кам’янське та Кам’янського району,  Кам’янське управління Держпродспожислужби  попереджує мешканців міста та операторів ринку з громадського харчування про недопустимість правопорушень з гігієнічних вимог до виробництва  та/або обігу харчових продуктів.  За що передбачено адміністративна відповідальність в вигляді штрафу, передбаченого статтею 65 Закону України № 2042 «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», законодавства про харчові продукти та корми.

     Коротка відомість:

     Ботулізм - гостра токсикоінфекція, викликана паличкою Clostridium botulinum і її токсином, що міститься в неправильно приготовлених і збережених консервах. Захворювання реєструється повсюдно, окрім районів вічної мерзлоти.

     Присутність ботулотоксину в харчових продуктах не змінює їх органолептичних властивостей.

      Щоб уникнути захворювання необхідно категорично виключити придбання виготовлених у домашніх умовах овочевих і м’ясних консервів, в’яленої, копченої, солоної риби й інших продуктів харчування в місцях несанкціонованої торгівлі у приватних осіб. Також потрібно звертати увагу на термін реалізації продукції.

У випадку виявлення перших ознак харчового отруєння (слабкість, підвищення температури тіла, нудота, біль в животі, блювання, пронос, розлади зору, порушення ковтання тощо), потрібно терміново звернуться до найближчої лікувальної установи за допомогою медпрацівників, а не займайтесь самолікуванням.

         З метою попередження харчових отруєнь необхідно дотримуватись наступних рекомендацій:

-  не брати в дорогу та на відпочинок продукти, що швидко псуються;

- швидкопсуючі продукти зберігати тільки в холодильнику та обов’язково дотримуватись термінів їх реалізації;

- ретельно проварювати, тушкувати і просмажувати харчові продукти, особливо консервовані, безпосередньо перед вживанням. Залишки їжі на наступний день перед вживанням обов’язково прокип’ятити чи протушкувати;

- сирі і варені продукти при приготуванні їжі обробляти окремим розроблювальним інвентарем (ножі, дошки);

- захищати харчові продукти і продовольчу сировину від випадкових забруднень, зберігати їх у закритому посуді;

- не купувати продукти харчування на стихійних ринках з рук у приватних осіб.

Пам’ятайте: хворобу легше попередити, ніж лікувати.

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых