Голова Amnesty International в Україні звільняється через звіт щодо українських військових Вікторія Бега

Очільниця українського офісу Amnesty International Оксана Покальчук заявила, що йде з посади після звіту центрального офісу організації. У ньому йшлося про те, що українські військові наражають на небезпеку цивільне населення.
Вона пояснила таке рішення тим, що ціннісно розійшлася з керівництвом Amnesty International.
«Це — ще одна втрата, яку мені принесла війна. Улюблена робота, 7 років життя, плани на майбутнє, а останні 5 місяців – ще і рятівний круг у вигляді правозахисної роботи на благо рідної країни під час війни. Все розбилося об стіну бюрократії та глухого мовного бар'єра. Річ не в англійській, а в тому, що якщо ти не живеш у країні, в яку вдерлися окупанти та рвуть її на шматки, тобі, напевно, не зрозуміти, що ж тут такого — засудити армію захисників. І немає слів у жодній мові, які здатні це донести до того, хто не відчув цього болю», — написала Покальчук у Facebook.
Вона пояснила, що команда українського офісу постійно наголошувала, що для звіту, як мінімум, слід було дослідити дві сторони та врахувати позицію Міноборони України. За словами Покальчук, представники Amnesty International врешті звернулись до Міноборони з проханням про реакцію, але дали дуже мало часу на відповідь.Тому звіт організації «прозвучав як підтримка російських наративів» і «став інструментом російської пропаганди».
Очільниця українського офісу наголосила, що «будь-яка робота на благо суспільства має бути зроблена з урахуванням локального контексту і з продумуванням наслідків».
«А головне, я переконана, що наші дослідження мають робитись скрупульозно і з думкою про людей, чиє життя часто напряму залежить від слів і вчинків міжнародних організацій», — підсумувала Покальчук.
Про який звіт йдеться?
Правозахисна організація Amnesty International 4 серпня опублікувала доповідь, у якій заявила, що українські військові у спробі відбити російських окупантів наражають на небезпеку цивільне населення. В організації заявили, що знайшли докази того, що ЗСУ завдавали ударів із житлових районів, а також базувались у цивільних будівлях у 19 містах і селах.
Український офіс Amnesty International заявив, що не брав участь у підготовці та поширенні доповіді, а «представники і представниці українського офісу зробили все, що могли, аби цей матеріал не було оприлюднено».
Президент України Володимир Зеленський засудив вибірковість Amnesty International і вважає, що організація намагається амністувати державу-терориста і перекласти відповідальність з агресора на жертву. Водночас очільниця Amnesty заявила, що «українські та російські тролі» в соцмережах атакують звіт організації і що критика їхніх звітів «не змінить фактів».
Популярное
Неповнолітній кам’янчанин з розумовою відсталістю спалив майна на понад 3,8 млн грн
08:32, 31 янв 2025
Топ обсуждаемых
У Кам’янському в поминальні дні збільшать кількість транспорту на маршрутах до міських кладовищ
13:51, 22 апр 2025
КОММЕНТАРИИ — 0