Виплати військовим за участь у бойових діях: скільки дають і куди звертатися
Держава надає виплати та соціальні гарантії для постраждалих військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, поліцейських, які беруть участь у бойових діях під час воєнного стану.
Про це йдеться в постанові КМУ від 28.02.2022 №168.
Кому належать виплати
- Військовослужбовці Збройних Сил,
- Служби безпеки,
- Служби зовнішньої розвідки,
- Головного управління розвідки Міноборони,
- Національної гвардії,
- Держприкордонслужби,
- Управління державної охорони,
- Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації,
- Держспецтрансслужби,
- військові прокурори Генпрокуратури,
- особи рядового і начальницького складу ДСНС,
- працівники Служби судової охорони,
- керівний склад Управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейським,
- особи персоналу та начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби.
Який розмір виплат
Щомісячна додаткова винагорода вказаним особам становить 100 тис. грн., якщо вони отримали поранення (контузію, травму, інвалідність), пов'язане із захистом Батьківщини, і перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я (в тому числі закордонних), зокрема на час переведення з одного лікувального закладу до іншого, або знаходяться у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської (лікарсько-експертної) комісії.
У разі загибелі, смерті через пораненя чи травму, отриманих після введення воєнного стану, - виплата додаткової винагороди у розмірі 100 000 гривень здійснюється за весь місяць, в якому особа померла (виплата членам сім'ї).
Важливо зауважити, що виплата здійснюється на підставі доручень про виплату додаткової винагороди.
Родини загиблих зазначених осіб можуть отримати одноразову грошову допомогу у розмірі 15 мільйонів гривень, яка розподіляється рівними частками між усіма членами сім’ї, батьками та особами, які перебувають на утриманні загиблого (померлого).
Крім того, одноразову грошову допомогу виплачують і сім'ям осіб, які загинули внаслідок поранень (контузії, каліцтва, каліцтва), одержаних під час захисту України в період дії воєнного стану, не пізніше як через рік після поранення (контузії, поранення, каліцтва).
Якщо сім'я померлого одночасно має право на одноразову допомогу, передбачену цією постановою, та одноразову грошову допомогу чи компенсаційні виплати, встановлені іншими актами законодавства, то вона може самостійно обрати одну з цих виплат.
Куди звертатися за допомогою
Для отримання грошової допомоги треба звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військкомату).
Які документи потрібні
- для членів сім'ї, батьків та осіб, які перебували на утриманні загиблого (померлого) - свідоцтва про смерть військовослужбовця;
- постанови відповідної військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв'язку смерті (контузії, поранення або каліцтва), захворювання:
- документ, що засвідчує причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва), зокрема, що воно не пов'язане з вчиненням кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком дій, вчинених у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння, чи умисного самоушкодження.
Популярное
19:09, 9 июл 2024
У Кам’янському завершили реставрацію культової скульптури- оригінальної статуї Прометея
15:21, 4 июл 2024
15:10, 17 сен 2024
У Кам’янському районі зловмисник силомиць вивіз працівника заправки з робочого місця і побив
18:49, 27 июн 2024
Топ обсуждаемых
07:00, 9 янв 2025
КОММЕНТАРИИ — 0