У дитини судоми після щеплення: засторога для батьків на реальному прикладі

16:30, 19 дек 2019 , Новости Каменского
У дитини судоми після щеплення: засторога для батьків на реальному прикладі

Тема щеплення та ставлення до нього вже декілька років стоїть на лезі схвалення батьків та лікарів. Хтось “за”, хтось “проти” категорично, а хтось підтримує тільки платні вакцини. Причина — побічні реакції у діточок. І воно зрозуміло: діти — квіти життя і батьків, і суспільства.

Планове щеплення АКДС зробили і дочці Юрія Мантули, мешканця села Кінські Роздори, 4 грудня цього року пише видання Районка. Вакцину ввели приблизно о 8:45, а вже приблизно об 11:00 мама Варвари забила тривогу та звернулася до лікарні. Дівчинку госпіталізували до дитячого відділення.

Виявилося, що дитина хвора. А отже, як повідомила завідувач відділкння Світлана Міщенко, “з таким діагнозом щеплення можна було поки не робити до повного одужання дитини”.

Постає питання: винна вакцина, халатність лікарів чи хтось третій?

Перед тим, як зробити вакцину, потрібно отримати дозвіл від сімейного лікаря. Сім'я Мантули отримала його після огляду Наталії Федорівни Кіріченко.

“При огляді нездужання виявлено не було. Я побачила тільки те, що ріжуться зубки. Але ж це не причина не робити щеплення”, — коментує Наталія Федорівна.

Міністерство охорони здоров'я України виокремлює причини, за якими не дають направлення робити щеплення:

- гостре захворювання, яке супроводжується температурою вищою за 38,5°С;

- алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини;

- тяжкі алергічні реакції на аміноглікозиди. При введенні препаратів крові — вакцину також відтерміновують.

“Після цього випадку ми спілкувалися і з Юрієм, і з Світланою Миколаївною. Колега запитала в мене, чи були в той день хворі в лікарні. Звичайно ж, були. Це ж лікарня! Тому я вважаю, що під час огляду проявів хвороби ще просто не було, але вірус можливо вже був в організмі. Тому це один із тих самих випадків неприємного збігу обставин. Головне, що дитина здорова”, — розповідає Наталія Кіріченко, сімейний лікар Воскресенської територіальної громади села Кінські Роздори.

 

Юрій повідомив про випадок завідуючому Воскресенської комунальної установи первинної медичної допомоги Штанкевичу Сергію Олександровичу.

 

“Він сказав, що буде розбиратися в ситуації. Пізніше я знову зателефонував до Штанкевича С.О., який мені повідомив, що, зі слів лікаря Кіріченко, протипоказань для проведення щеплення не було. Це мене дуже обурило”, — повідомив редакції Юрій Мантула.

Сподіваємося, що на найближчому засіданні лікарів Воскресенської комунальної установи первинної медичної допомоги це питання буде вирішене, і більше таких випадків не повториться.

Юрій Мантула пояснив, чому саме вирішив висвітлити цей випадок: “Звертаюсь до жителів Воскресенської сільської ради з проханням бути дуже обачними і обережними і в виборі лікарів для себе та своїх дітей, і взагалі перед таким відповідальним кроком, як вакцинація. Хай береже Бог Вас, Ваші родини та Ваших дітей”.

Пам'ятки від МОЗ України щодо різних етапів щеплення:

Огляд
Перш ніж зробити щеплення, лікар вивчить картку дитини, виміряє їй температуру і проведе загальний огляд. Лікар також надасть вам форму інформованої згоди і оцінки стану дитини для проведення вакцинації. Форма заповнюється одним із батьків або опікунів дитини. Заповнений документ залишається у медичному закладі, в якому проводиться вакцинація.

Про що потрібно сказати лікарю до вакцинації?

Вам обов’язково слід поінформувати лікаря про наступні факти:

• якщо вам здається, що дитина хвора;

• чи є у дитини алергія на медичні препарати, продукти харчування або вакцини;

• чи спостерігалась у дитини серйозна реакція на вакцинацію в минулому;

• чи були у дитини проблеми зі здоров’ям, пов’язані з астмою, хворобами легенів, серця, нирок, метаболічними розладами (наприклад, діабет), хворобами крові;

Лікаря слід обов'язково інформувати про стан дитини та її алергії:

• чи були у дитини судоми;

• чи приймала препарати, що пригнічують імунітет (кортизон, преднізолон, інші стероїди, препарати для лікування раку), чи проходила променеву терапію;

• чи отримувала переливання крові або продуктів крові, імуно (гамма) глобулін;

• чи приймає вона якісь ліки;

• чи отримувала будь-які вакцини протягом останніх 4-х тижнів.

Коли слід негайно звернутися за медичною допомогою?

Негайно звертатися за медичною допомогою, якщо:

• у дитини температура тіла 39°С та вище;

• дитина виглядає незвичайно блідою;

• дитина стала млявою, пасивною і загальмованою;

• дитина безупинно плаче впродовж 3 годин і більше;

• дитина плаче дивним, відмінним від звичайного голосом;

• дитина тремтить, здригається чи у неї почалися судоми;

• дитина відмовляється від їжі, блює.

На що звернути увагу після вакцинації?
Іноді після щеплення у дитини може підвищитися температура. У такому разі дайте жарознижувальне без вмісту аспірину, наприклад, парацетамол.

Уважно прочитайте інструкцію і дайте ту дозу, яка відповідає віку дитини.

Не надягайте на дитину забагато одягу і не загортайте у кілька ковдр.

Температура у кімнаті, де перебуває дитина, повинна становити близько 22°С.

Дитина має пити багато рідини.

Бережіть себе, своїх дітей та близьких. Завжди дійте оперативно. Та аби не довелося діяти оперативно — слідуйте правилам, які є у відкритому доступі на сайті Міністерства охорони здоров'я України (https://moz.gov.ua) і завжди зберігайте спокій.

 

Автор: Євгенія ГОНЧАРОВА-КЛЮЄВА

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых