НЕ ХОЧЕТЕ ПРОВАЙДЕРА? А ВАС НЕ ПИТАЮТЬ!

18:36, 19 дек 2019 , Новости Каменского
НЕ ХОЧЕТЕ ПРОВАЙДЕРА? А ВАС НЕ ПИТАЮТЬ!

У Верховній Раді України підготовлено до другого читання проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до інфраструктури об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики за № 2042 від 03.09.2019, внесений народними депутатами України Федієнком О.П. та Крячком М.В.

Законопроект, як переконують автори в пояснювальній записці до нього, нібито “забезпечить операторам електронних комунікацій більш ефективно здійснювати свою господарську діяльність у сфері надання електронних комунікаційних послуг та прокладати електронні комунікаційні мережі у найвіддаленіші регіони країни з метою забезпечення електронними комунікаційними послугами населення” пише сайт proosbb.

Щодо забезпечення в законопроекті інтересів провайдерів сумнівів дійсно не виникає. А от інтереси споживачів, як свідчить аналіз проекту, цілком ігноруються.

Велику увагу законопроект приділяє багатоквартирним будинкам. З цього приводу в пояснювальній записці автори зазначають: “Окремі ОСББ, керуючись власними статутами та рішеннями загальних зборів, відмовляються укладати договори з доступу ...” Цікаво, чи не відвідувала авторів законопроекту думка про те, що якщо загальні збори (!) відмовляють оператору в укладанні договору, то його послуг в цьому будинку, мабуть, не хочуть? Питання риторичне: відповідь - у тексті законопроекту. Вся його спрямованість - дозволити оператору “вломитися” в багатоквартирний будинок, незалежно від - і навіть усупереч - волі його співвласників.

Вся спрямованість законопроекту - дозволити оператору “вломитися” в багатоквартирний будинок, незалежно від - і навіть усупереч - волі його співвласників.

Головне науково-експертне управління (ГНЕУ) Апарату Верховної Ради України у своєму висновку та Головне юридичне управління Апарату Верховної Ради України в своїх зауваженнях підтверджують наше негативне враження від проекту, звертаючи увагу на те, що законопроектом “більшою мірою гарантуються права операторів та провайдерів телекомунікацій порівняно з правами та обов’язками власників (володільців) інфраструктури об’єкта будівництва, транспорту, електроенергетики”.

Більше того, Головне науково-експертне управління та Головне юридичне управління Апарату Верховної Ради України звертають увагу на невідповідність законопроекту Конституції України, неузгодженість його з Цивільним і Господарським кодексами України, а також на редакційні недоліки та недоліки нормопроектної техніки.

За висновками Головного науково-експертного управління та Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України, законопроект суперечить Конституції України, не узгоджується з іншими законодавчими актами та має значні редакційні недоліки.

Найбільше ж занепокоєння викликає, те, що законопроект нехтує правом власності й волею співвласників багатоквартирного будинку.

Так, законопроект (зміни до Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”) передбачає зобов’язати співвласників багатоквартирного будинку обрати уповноважену особу для укладення, внесення змін та розірвання договорів з доступу до інфраструктури об’єктів доступу. В разі, якщо співвласники таку особу не оберуть - законопроект “наділяє” відповідними повноваженнями буквально кого трапиться: управителя або ЖБК, і байдуже, що самі співвласники йому таких повноважень не надавали.

Більше того, законопроект “узаконює” проведене раніше самовільне встановлення обладнання, в тому числі здійснене з порушенням вимог законодавства. Так, законопроект звільняє операторів від необхідності отримання технічних умов, розроблення та погодження проектної документації щодо технічних засобів, “розміщених” (без уточнення - правомірно чи ні) до набрання чинності Законом України “Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж”.

Законопроект нехтує правом власності й волею співвласників багатоквартирного будинку. Він зобов’язує співвласників багатоквартирного будинку обрати уповноважену особу для укладення договорів з провайдерами та “узаконює” проведене ними раніше самовільне встановлення обладнання.

Таким чином, законопроект фактично встановлює перевагу права на користування чужим майном перед правом власності, що суперечить положенням статті 41 Конституції України, і що підтверджують в своїх застереженнях Головне науково-експертне управління та Головне юридичне управління Апарату Верховної Ради України.

Виходячи з викладеного, закликаємо народних депутатів України відхилити проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до інфраструктури об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики за № 2042!

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых