Кам’янчанам нагадують про небезпеку ботулізму

18:13, 15 дек 2022 , Новости Каменского

Згідно даних Центру громадського здоров’я  МОЗ України за десять місяців 2022 року в Україні зареєстрували 71 осередок ботулізму, унаслідок яких захворіли 79 людей, з них дві дитини. Чотири випадки стали летальними.

Майже 60% людей, які захворіли на ботулізм, — чоловіки. Переважно хворіли люди віком 18–59 років (75%). Більше половини хворих (53%) захворіли через виживання консервованих продуктів.

Загалом до недуги призводило вживання таких продуктів: консерва м’ясна та з інших м’ясних продуктів; риба прісноводна в’ялена та солена; риба морська в’ялена, копчена та солена; консерва рибна чи з морепродуктів; консерва грибна та овочева.

Найбільше випадків ботулізму зареєстрували в Рівненській області — 8 випадків, у Житомирській, Волинській та Вінницькій — по 6 випадків, у Львівській, Чернігівській областях та м. Київ — по 5 випадків.

Звертаємо увагу українців! На жаль, через війну багато з нас опинилися в умовах, коли доступу до свіжої і якісної їжі немає. Проте закликаємо з обережністю вживати зимову заготівлю та консерви.

Щоби вберегтися від ботулізму:

1. Не вживайте консервовані в домашніх умовах продукти, які зберігалися більше року.

2. Не купуйте консерви та інші продукти домашнього виготовлення з рук на вулицях та стихійних ринках.

3. Уникайте споживання в’яленої, копченої, солоної та консервованої риби.

4. Не вживайте продукти, якщо сумніваєтесь у їх якості або не впевнені, що їх зберігали та/або транспортували належним чином.

Також не вживайте їжу з ємностей, які можуть нести ризик харчових отруєнь:

роздуті банки

банки зі здутими кришками;

банки, з яких щось витікає;

нещільно закриті банки;

банки, з яких відчувається дивний або неприємний запах.

Перші симптоми захворювання можуть виникнути вже через 2 години після споживання зараженої їжі, найчастіше вони з’являються через 12–24 години, виникають і значно пізніше — наприклад, на четверту добу.

Симптоми ботулізму:

короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім — стадія парезу кишківника (здуття живота, закреп);

підвищена стомлюваність, м’язова слабкість;

порушення близького зору — ви не можете читати текст, але добре бачите предмети;

сильно виражена сухість у роті;

важко говорити (голос стає тихим, гугнявим або пропадає);

запаморочення;

ураження м’язів шиї та кінцівок.

У тяжких випадках людину турбує відчуття нестачі повітря, тягар у грудній клітці. Розвивається дихальна недостатність.

ВСП «КАМ’ЯНСЬКИЙ РВ» ДУ «ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» радить при перших проявах відповідних симптомів — негайно викличте швидку, промийте шлунок підсоленою водою, зробіть очисну клізму теплою кип’яченою водою.

 

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых