На Дніпропетровщині почастішали випадки сказу серед тварин

09:28, 10 май 2023 , Новости Каменского

Станом на  5 травня у Дніпропетровській області за повідомленням Дніпропетровської регіональної Державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів зареєстровано 12 випадків сказу серед тварин проти 6 випадків за той же період 2022 року.

У травні 2023 року зареєстровано новий випадок сказу серед тварин (домашня собака) на території  П’ятихатської територіальної громади. 

Щодо захворюваності на сказ серед людей, то у 2020, 2021 роках випадки сказу по Україні не зареєстровані. Проте у 2022 році епідемічна ситуація щодо сказу серед людей ускладнилася, так протягом року зареєстровано 2 летальних випадки сказу (по 1 випадку у Харківській області та Житомирській області). У Дніпропетровській області з 2015- 2017 р.р. зареєстровано 4 випадки сказу серед людей. Захворілі  померли.

У дикій природі, як і раніше, головним носієм сказу є червона лисиця. Серед домашніх тварин  продовжує реєструватися  значна кількість випадків захворювання серед собак і котів, великої та дрібної рогатої худоби,  які найбільш наближені до людей та являють для них головну небезпеку.

Як розпізнати хвору на сказ тварину?

Головна ознака хворих тварин — зміна поведінки. Дикі тварини втрачають обережність, з’являються у населених пунктах, місцях випасу та утримання худоби, нападають на людей та свійських тварин.

Домашні тварини не приймають звичайної їжі, стають неспокійними, агресивними, кусають людей.

Слина хворої тварини містить в собі вірус сказу ще за 10 днів до появи перших ознак захворювання, тобто інфікуватись людина може також від тварин, які зовні виглядають здоровими.

Що необхідно для запобігання захворювання на сказ людини?

Уникати контактів з безпритульними та дикими тваринами, постійно пояснювати дітям небезпеку таких контактів.

У разі укусу або ослинення підозрілою (невідомою) чи дикою твариною,  промити місце укусу струменем теплої води з милом, а потім краї рани обробити 70% розчином спирту або 5% спиртовим розчином йоду, накласти асептичну пов`язку та якомога швидше звернутися до медичної установи для проведення антирабічного лікування за затвердженою схемою. Використання сучасної антирабічної вакцини дозволяє знизити курс (зараз він становить від 4 до 6 уколів). Дорослим і підліткам роблять ін’єкцію в плече, а дітям – у зовнішню частину стегна. Препарат вводять в перший, третій, сьомий день з моменту укусу, а потім через 2 тижня і місяць.

Єдиний дієвий спосіб захисту від сказу – вакцинація.

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых