Петиція про негайне скасування абонплати за транспортування газу
На офіційному сайті Президента України зареєстрована петиція ” Про негайне скасування ухваленої НКРЕКП так звану “абонплату за транспортування газу”!”
Автором петиції став громадський діяч Федорів Роман Тарасович.
“Вимагаємо негайно скасувати ухвалу НКРЕКП про так звану “абонплату за транспортування газу”, як таку, що є грабіжницькою та здирницькою, та оскільки вона є ні чим іншим, як спробою висмоктати додаткові гроші з народу крадіям - Фірташам до кишені й не ґрунтується на жодних економічних розрахунках! Ми самі власним коштом прокладали собі газ у хати і вже заплатили десятки тисяч гривень за ці підключення! Згадана ухвала – це нахабний та цинічний грабунок народу! ” – йдеться в тексті документу
Ініціатори зазначають, щоб петиція потрапила на розгляд вона повинна за короткий проміжок часу набрати 25 000 підписів. На сьогодні її підписали майже 19 000 українців. Як що ви бажаєте приєднатися, то ось вам куди - https://petition.president.gov.ua/petition/83148
Давайте будемо чесними! Або про не популярну правду
Андрій Іванченко
Це питання було дуже важливим вже з жовтня 2019 року, коли введення цієї системи обговорювалось на засіданнях НКРЕКП. Але, нажаль більшість з нас звикла долучатися до обговоренк щоа цю тему не викликали інтересу у громадськості до отримання другої платіжки у січні 2020р.
Фактично сьогодні газопостачальні та газорозподільні компанії знаходяться під керуванням групи компаній Фірташа. ТОВ «Дніпропетровськгаз збут» що продає газ та АТ «Дніпропетровськгаз», що подає його до вашої квартири знаходяться в одному приміщенні і під одним керуванням, і байдуже скільки платіжок сплачуватиме споживач, одну чи дві, монополіст отримає свої прибутки і не тільки від ліцензованої діяльності, а і від корупційної сфери монопольного впливу на галузь.
Сама ідея розділити послугу газопостачання та продаж природного газу має сенс в умовах ринку та діючого законодавства. Газова мережа одна єдина, і є об’єктом природної монополії, тут не можна запровадити ринок та конкуренцію, тому варто винести вартість послуг постачання газу по цій мережі в окрему послугу, відкрито надати розрахунки вартості та запровадити державне регулювання. По цим самим газовим мережам в умовах ринку, ви можете купувати газ у різних постачальників, які можуть запропонувати Вам кращу ціну, чи умови платежів і обслуговування. Погане обслуговування призводить до зміни на іншого постачальника, але це поки що теорія, яка дуже далека від реальності. Я хочу поправити споживачів, які стверджують, що ця нова щомісячна плата – це плата, яку хочуть брати зі споживача за користування вашими ж (міськими чи державними) трубами. Це не так, газові мережі не змінюють власника і побудовані вами для Вашого ж використання. Але для того, щоб газ потрапив у Вашу оселю газовикам (не газовим трейдерами, що лише продають газ) доводиться забезпечувати ряд заходів починаючи від підтримки та контролю тиску в газових мережах і закінчуючи забезпеченням герметичності та безаварійності. Газ по трубам сам безпечно і без втрат до споживача не прийде. Це праця людей. А кожна праця має свою ціну. Уряди всі прагнуть для отримання рейтингу піднімати мінімальні заробітні плати, не на основі зростання економіки, а через запит на «покращення». В основі праці газовиків також лежить мінімальна заробітна плата визначена урядом, але попри зростання заробітної плати, уряди популістів утримують вартість послуг до останнього. Дізнайтесь, яку заробітну плату повинні отримувати зварювальники, щоб вони не їхали на роботу до Польщі. Так от, якщо і далі утримувати вартість послуги – галузь газового розподілу залишиться без зварювальників та професіоналів, а це питання безпеки і допустити цього не можна. Інше питання - доходи керівного складу в регіональних газових компаніях та кількість офісних працівників на одного фахівця, виконуючого реальну роботу, та ще корупційні схеми в цих компаніях.
На мій погляд позбутися корупційних схем в цій галузі не має бажання у операторів галузі та політичної волі у уряду, тому просто прийшов час піднімати ціну на газ, але в цей раз нас зробили красиво – нам вводять додатковий платіж замість того, щоб сказати правду та прибрати корупційні складові з тарифів газу. А вони там є, і цей фактор міг би дозволити зменшити ціну на газ навіть при двох платіжних документах. Саме з ефективної роботи національного регулятора, Антимонопольного комітету та законодавства на захист споживача треба починати зміни в газовій галузі. Без цього на скільки б не піднімали ціну та скільки б не вводили платіжок за газ – не варто очікувати нової якості послуги від монополіста.
Популярное
Як працюватиме громадський транспорт в Кам'янському на Великдень та у поминальні дні
11:17, 1 май 2024
У Кам'янському відбулось засідання щодо пошкоджених внаслідок російських обстрілів будинків
08:37, 1 май 2024
19:09, 9 июл 2024
Топ обсуждаемых
КОММЕНТАРИИ — 0