В Кам`янському чоловік помер від лептоспірозу

13:49, 17 ноя 2023 , Новости Каменского

У листопаді був зафіксований летальний випадок лептоспірозу у чоловіка працездатного віку.

Лептоспіроз - інфекційна хвороба  з важким перебігом, що уражає судини, печінку, інші внутрішні органи. Збудник лептоспірозу може уражати як людину, так і тварин. Серед тварин хворіють на лептоспіроз велика та дрібна рогата худоба, собаки, кішки, пушні звірі, а також дикі ссавці, зокрема, гризуни. Висока інфікованість лептоспірозом відмічається серед хатніх гризунів – щурів, мишей.

Збудник лептоспірозу виділяється  з організму хворої тварини з сечею, кров’ю, іншими рідинами. У довкіллі збудник лептоспірозу добре зберігається у вологих місцях, воді відкритих водоймищ, колодязів, у вологих продуктах харчування тощо. 

Зараження людини відбувається різними шляхами:
- через ушкоджену шкіру;
- через шлунково - кишковий тракт.

Головні шляхи зараження : контакт з біологічними рідинами, крім слини, інфікованих тварин, через воду і ґрунт, забруднені сечею інфікованих тварин, продукти, забруднені сечею інфікованих тварин, а також під час купання в заражених водоймах, риболовлі, на територіях, що зазнали повені, під час догляду за хворими і інфікованими тваринами тощо. 

Інкубаційний період (від моменту зараження до появи перших ознак захворювання) становить в середньому 6-14 днів.

Хвороба зазвичай починається з різкого підняття температури тіла до 39-39,5 °C, яка у наступні 6-10 днів зберігається на високому рівні, тому її часто плутають з ГРВІ, грипом та COVID-19. 

Можливі значні коливання температури. З першого дня хвороби виражені сильна загальна слабкість, головний біль, біль у м’язах (особливо литкових), попереку.

Характерний зовнішній вигляд хворої людини: почервоніння обличчя та склер, відмічається лихоманковий блиск очей, кон’юнктивіт, на слизових губ та носа можливі герпетичні висипання. В окремих хворих можлива поява жовтяниці.

У Дніпропетровській області дослідження  крові (біоматеріалу) та об’єктів довкілля (гризунів) виконує єдина атестована на даний вид досліджень та акредитована в системі ISO 17025  лабораторія особливо небезпечних інфекцій відділу досліджень біологічних факторів  ДУ "Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України".

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых