На Дніпропетровщині запрацював перший в Україні безбарʼєрний безпековий простір для дітей з особливими освітніми потребами

17:20, 30 июл 2024 , Новости Каменского

Про це повідомили у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації

«Заклад відремонтований з урахуванням потреб людей з інвалідністю. Є пандуси для дітей на кріслах колісних, широкі проходи для проїзду та мнемосхема для тих, хто має порушення слуху та зору. Цей простір унікальний і ми раді, що він відкрився саме в нашій області», – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна.

Локація поділена на шість зон, де проходитимуть заняття. Проводитимуть їх лікарі, педагоги, поліцейські та рятувальники. Розказуватимуть, як поводитися з електроприладами, на воді та на дорозі. Як показати, коли щось болить, аби дорослі допомогли.

Родзинка – технічні симулятори. Серед них – VR окуляри з імітацією пожежі. У віртуальній реальності хлопці і дівчата опанують алгоритм дій у такій ситуації. Є праска і пічка, які «димляться». А ще – інтерактивна схема з надання першої меддопомоги. Облаштували й «смугу перешкод» та кімнату психологічного розвантаження.

Подібні опції має й мобільний інклюзивно-ресурсний безпековий центр, який організували в автівці. Там надаватимуть ще й діагностичні, медичні і корекційні послуги. Він виїжджатиме до віддалених громад.

«Цей автомобіль – один з елементів мережі безпекових просторів. Напередодні вже відкрили такий клас в Миколаївській громаді. Тепер облаштували осередок в Дніпрі для дітей з особливими освітніми потребами. А найближчим часом очікуємо ще у Новомосковську та Чумаках»,– підкреслила директорка простору Анна Кириченко.

На відкриття центру завітав пан Сергій зі своїм сином. Корекцією поведінки хлопця займаються вже понад 10 років. Зізнається, це не просто. І тому дуже радий, що з’являються подібні простори.

«Такі діти не мають почуття небезпеки. І навчити їх елементарним речам – велика праця. Дуже важливо кожного дня з ними займатися. Тому будемо сюди ходити, відвідувати заняття і сподіватимемося на прогрес», – поділився Сергій Дворецький.

Проєкт втілили за фінансування Українського гуманітарного фонду, італійського уряду та організації VIS.

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых