У музеї єврейської громади Кам’янського з’явилися цікаві експонати
У серпні нові надходження раритетів від мешканців міста прикрасили зібрання.
Музей у синагозі «Бейт Реувен» зовсім молодий. Першу його експозицію було виставлено для відвідувачів у березні цього року. Але ідея створення власного музею єврейської громади знайшла відгук у мешканців міста, і вони активно поповнюють колекцію своїми сімейними реліквіями. Музей назвали «Єврейська душа». І він дійсно виходить душевним.
Ціла колекція платівок!
Днями музей отримав у подарунок понад 300 вінілових платівок із записами творів єврейських композиторів та виконавців. Платівки передала музею Ангеліна Литвин, донька відомого у Кам’янському журналіста, заслуженого діяча культури, Почесного громадянина міста Анатолія Петровича Литвина (помер 2019 року). Багато містян пам’ятають його голос, що звучав з радіоприймачів і по обласному телебаченню, пам’ятають його передачі «Музичний радіокур’єр», «Музичний телекур’єр».
Директор музею Ліза Белинська вже планує використати ці мелодії під час екскурсій музеєм.
Портрет родини фотографа
Фотопортрет родини Бахмутських. Наразі такі великі фотографії вийшли з моди, а раніше були популярними. На знімку: Аркадій Петрович, відомий у Кам’янському фотохудожник, винахідник плівкового світломіру, кореспондент військових газет часів Другої світової війни, його дружина Ріва, дочка Ехевет та син Петро. Саме Петро, один із найактивніших членів єврейської громади, передав портрет до музею.
Там зацікавилися історією родини та ось що дізналися. Прізвище Бахмутський не випадкове. Хоча Аркадій Петрович народився у селі Кам’янське у 1910 році, батьки його були вихідцями з містечка Бахмут на Донеччині. У Кам’янському Аркадій закінчив 7 класів школи та пішов працювати помічником до приватного фотографа в ательє на Базарному узвозі, поряд зі старою прохідною металургійного заводу. Перед війною це ательє закрили, і він перейшов у державне фотоательє №20 на проспекті Пеліна (зараз Гімназійний проспект). Тут майстер пропрацював усе життя. Був і директором, і фотографом водночас. Разом із ним працювали його учні Фроя Портний, Григорій Аврутін. До винаходу цифрових технологій створення фотографій було складним процесом, в якому крім фотографа брали участь ретушери, лаборанти – ціла команда фахівців.
У фотоательє пройшло дитинство Петра Аркадійовича. Йому запам’яталася тепла, сімейна атмосфера, що панувала у цьому колективі.
Великий портрет родини фотографа теж було зроблено в ательє № 20. Тепер він займе місце в експозиції музею історії та культури єврейської громади Кам’янського.
Популярное
19:09, 9 июл 2024
17:55, 24 май 2024
Топ обсуждаемых
КОММЕНТАРИИ — 0