На Дніпропетровщині семеро людей цьогоріч захворіли на ботулізм, одного з них врятувати не вдалося

У 2025 році в Дніпропетровській області зафіксували вже 7 випадків ботулізму. Серед захворілих – троє дітей. Про це стало відомо на брифінгу в Дніпропетровській облвійськадміністрації.
"До медзакладу з ботулізмом потрапили дві родини. Обидві через власноруч приготовані в’ялені страви. В першому випадку – рибу, в іншому – ковбасу. На жаль, одного чоловіка врятувати не вдалося", – розповіла лікар загальної гігієни обласного центру контролю та профілактики хвороб Лариса Замкова.
Вона пояснила, що ботулотоксин – одна з найсильніших отрут. Він впливає на нервову систему. Найчастіше трапляється у в’яленій чи сушеній рибі, домашніх консервах та закрутках. При цьому розпізнати його візуально неможливо.
Серед основних симптомів хвороби – слабкість, запаморочення, порушення зору, нудота, блювота, сухість в роті, зазначив завідувач інфекційного відділення Володимир Чумак. Далі виникають ускладнення – парез кишківника та сечовивідної системи, нарешті – порушення дихання. Проявитися ознаки можуть через кілька годин або навіть 10 днів. Чим коротший інкубаційний період – тим тяжче протікає недуга.
"Реабілітація після перенесеного ботулізму тривала. Інколи може сягати року чи більше. Спершу приходять до норми шлунково-кишковий тракт, артеріальний тиск. Далі й інші функції організму відновлюються. Втім, у моїй практиці були випадки, коли уражений зір повністю повернути не вдалося", – сказав Володимир Чумак.
Експерти наголосили: аби уникнути ботулізму, не варто купувати консерви та рибу на стихійних ринках. Заборонено вживати закрутки із деформованими кришками, підтіканнями, неприємним запахом. Або ті, яким більше року. А за перших ознак хвороби необхідно негайно звернутися до лікаря.
Популярное
15:10, 17 сен 2024
Неповнолітній кам’янчанин з розумовою відсталістю спалив майна на понад 3,8 млн грн
08:32, 31 янв 2025
Топ обсуждаемых
Російські окупанти продовжують зосереджувати зусилля на Покровському та Торецькому напрямках
16:43, 3 апр 2025
КОММЕНТАРИИ — 0