Чи не приховується справжня статистика по захворюванням на COVID19 в Кам’янському?
Всім відомо, що виявлення інфікованих на COVID-19 відбувається на основі тестування, та саме статистика захворювання залежить від того, за якими алгоритмами проводиться тестування. А от зволікання з ним може призвести до значного спотворення статистики та в подальшому сприяти погіршенню епідеміологічної ситуації в місті.
Саме про це нам повідомили мешканці нашого міста:
«В місті кількість хворих на COVID-19 значно більше ніж за офіційною статистикою. Основним джерелом розповсюдження вірусної інфекції залишається ПАТ «ДМК».
На підприємстві серед керівного складу дуже високий відсоток людей, які захворіли і мають всі ознаки COVID-19, але вони навіть не тестувалися на цю хворобу. Керівництво ПАТ «ДМК» стурбоване не стільки здоров’ям своїх співробітників, скільки загрозою вимушеної зупинки виробництва, якщо інформація вийде назовні, тому розраховує на те, що люди тихо перехворіють і небезпека зупинки виробництва пройде. Керівництво міста отримало податки на землю від ПАТ «ДМК» і також зацікавлено звітувати перед областю про свої ефективні заходи боротьби, поливаючи дороги хлорним розчином.
До свого сімейного лікаря звернувся працівник ДМК, який має всі ознаки COVID-19 та теоретично міг бути навіть в одному приміщенні з іншими працівниками, які вже мають позитивний статус зараження на COVID-19. На всі його прохання та вимоги протестувати його на COVID-19, отримав відмову. Звертаючись на гарячу лінію – отримав інформацію, що саме сімейний лікар повинен приймати рішення про проведення тестування.
Пацієнт через своїх знайомих звернувся до людей наближених до керівного складу медичних закладів міста з проханням допомогти, але йому повідомили про неофіційну заборону проводити тестування у випадках, які не мають ознак важких клінічних синдромів. Людині рекомендовано самоізолюватися, і діагностувати його ніхто не планує».
Мешканці хвилюються. Чутки розповсюджуються
Ми розуміємо що ця інформація може бути просто спростована місцевим управлінням охорони здоров’я і ми не є фахівцями у медичній галузі, але якщо інформація підтвердиться, то приховування справжньої інформації про кількість хворих через заборону проводити тестування – це злочин проти мешканців міста.
Ми спробували самостійно розібратися в інструкціях лікарям і з’ясували, що в алгоритмах дійсно немає чітких критеріїв обов’язкового проведення тестування.
Головним критерієм для тестування поряд з медичними ознаками є повернення с закордону, чи проживання з інфікованим, прямий контакт з інфікованим через рукостискання чи перебування на відстані менше 2 -х метрів та більше 15 хвилин. Якщо у вас немає важких клінічних синдромів то Вас можуть і не тестувати попри те що Ви працюєте на одному підприємстві, чи навіть в приміщенні де виявлено хворих. Тобто всі, хто могли заразитися через побутові предмети та користування спільними приміщеннями і не мають важких клінічних синдромів через відсутність тестування не матимуть статусу інфікованого, не матимуть зобов’язання самоізолюватися та не будуть перебувати під контролем правоохоронних органів по самоізоляції.
Але ж з часу масового повернення с закордону пройшло вже більше двох тижнів і джерела зараження в Україні давно поширились. То може і критерії для тестування, та алгоритми МОЗ чи настанови місцевого керівництва наразі застаріли і не ефективні для виявлення хворих? Чи не буде злочином по відношенню до мешканців міста, якщо таке зволікання у тестуванні тих, хто має ознаки приведе до погіршення ситуації?
Навіщо тоді всі карантинні заходи в Україні, які зупиняють економіку якщо їх ефективність нівелюється зволіканням тестування та виявлення статусу на ранніх стадіях?
На якому рівні відбувається це зволікання? На рівні МОЗ, області чи місцевої влади, яка прагне низьких показників, щоб не переглядати бюджетні витрати?
Кілька цифр, що підтверджують наведену інформацію
Для проведення тестування ПЦР в Дніпрі використовуються тампони та стерильні пробірки для взяття мазків з верхніх та нижніх дихальних шляхів. В кам’янську лікарню № 7 таких тампонів завезено 700 одиниць. Кількість тампонів та стерильних пробірок з транспортним середовищем використано за весь період 32, а підтверджених випадків зараження COVID-19 - 23.
В місто завезено швидких тестів, які показують дуже низку ефективність у використанні 2248 одиниць, а використано лише 66 одиниць. Інформація з сайту: https://covid19.gov.ua/vidkryti-dani
Хочеться сподіватися, що дійсна статистика тестування інша і що по місту протестовані не лише 98 осіб (32 особи ПЦР тести та 66 швидкі тести). Та нажаль офіційних даних в місті не надається.
То може варто розпочинати масове тестування в усіх медичних закладах міста за наявності ознак та без доказів прямого контакту з хворими?
Весь світ тестує, а ми чогось чекаємо!
Нам критична ситуація як в Італія в місті не потрібна!
Просимо керівництво міста, області та Міністерства охорони здоров’я дослідити цю інформацію та в разі необхідності переглянути алгоритми тестування для ефективної боротьби з поширенням COVID-19.
Цим матеріалом ми звертаємось до всіх журналістів міста та громадських діячів!
Допоможіть перевірити надану інформацію на достовірність. З метою нерозголошення персональних даних тих осіб, які повідомили нам цю інформацію, їх реальні прізвища та посади будуть приховані.
Звертаємось до мешканців міста!
Якщо Вам стали відомі факти відмови у тестуванні хворих, що мають ознаки на COVID19 звертайтесь до всіх місцевих та обласних ЗМІ, повідомляйте детальну інформацію для об’єктивного висвітлення ситуації в місті і запобігання поширенню хвороби.
Надання інформації допоможе досягти ефективних результатів з виявлення захворювання на COVID 19 на ранніх стадіях, та уникнути поширенню чуток.
Андрій Іванченко
Популярное
19:09, 9 июл 2024
У Кам’янському завершили реставрацію культової скульптури- оригінальної статуї Прометея
15:21, 4 июл 2024
15:10, 17 сен 2024
У Кам’янському районі зловмисник силомиць вивіз працівника заправки з робочого місця і побив
18:49, 27 июн 2024
Топ обсуждаемых
07:00, 9 янв 2025
КОММЕНТАРИИ — 0