«Злочин державного масштабу»

15:20, 23 июн 2020 , Новости Каменского
«Злочин державного масштабу»

На тлі коронавируса, пандемії та карантину відійшли на другий план актуальні теми, які хвилюють українців. Одна з них та, про яку ми хочемо поговорити.

Вам, можливо, здасться гучним заголовок, але саме так розпочався піст Валентини Матящук в групі «Закон і Освіта» в Фейсбук.

«В Україні скоюється злочин державного масштабу. Іде процес закриття Сільських шкіл », - пише Валентина.

Тема закриття сільських шкіл в Україні не нова, але саме зараз це питання актуальне, як ніколи.

Під час карантину закрилися школи в містах, навчання проходило дистанційно, що обурило батьків, були подані відразу дві петиції президенту, про заборону такого навчання в наступному навчальному році, які в найкоротші терміни набрали необхідну кількість голосів. І якщо надія на відкриття шкіл в містах є, то сільські школи можуть і не відкрити. Скоротити їх намагалися не перший раз, фінансування не вистачає, але ж в селах є діти, які прагнуть до знань. Йдеться про провінційни школи в невеликих містечках і селах, які пропонують «оптимізувати» - не дуже піклуючись про долю дітей які там проживають.

«Рахуємо гроші… Зжирає нахабна сільська школа держбюджет, зжирає… От тільки не зжирають його ні компенсації мільярдерам-депутатам за оренду житла в столиці, ні топові зарплати чиновників, що довели свої галузі до збитковості, ні… та втомишся перелічувати всі такі витрати що в столиці, що в регіонах. Приватній школі доплатимо з бюджету, а сільську закриємо, вона ж сільська, там діти впливових батьків не вчаться...»,- зазначає Валентина.

І з цим не посперечаєшся.

Насправді ж, скорочення сільських шкіл в принципі позбавляє багатьох підлітків можливості отримувати освітні послуги. Уцілілі зараз «маломісткі» навчальні заклади і без того обслуговують відразу кілька сіл, де школи закрилися раніше. Нова хвиля ліквідації шкіл призведе до того, що кількість напівграмотних і неосвічених дітей катастрофічно зросте - адже отримання шкільної, а потім і вищої освіти стане проблематичним для жителів сотень населених пунктів. І ліквідація шкіл неминуче призведе до краху в економічному та суспільному житті. Попереду - тупик.

«Кажуть, з пандемії ми вийдемо в інший світ. Дуже хочу вірити, що в тому новому світі буде більше здорового глузду, більше стратегічного мислення на користь загального блага».

Чому ми так старанно пишемо про роль школи, тому що хочемо донести до свідомості суспільства - без шкіл не буде українського села, а потім і України!

На фото: Жовтокам'янська зш І-ІІ ст. Апостолівського району, яку хочуть закрити

Жива школа з чудовим педагогічним колективом на чолі з директором пані Нелею Гошиною.

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых