Незабутні враження про те, чого немає в Кам’янському
Кілька днів тому у складі групи кам'янчан,яким небайдужа доля рідного міста, відвідала маленьке (населення близько 20 тис.), але дуже затишне містечко Тростянець Сумської області.
Досі перебуваю у захваті від того, що там побачила, а головне від мінімальної , порівняно з нашим містом, кількості коштів, які були витрачені на всі ті перетворення, які мене дуже вразили.
Маленьке і не дуже відоме в нашому регіоні містечко проводить ТРИ міжнародних фестивалі на рік: "Східний рок", "Стара фортеця" та фестиваль П.Чайковського. Все це відбувається на території Круглого двору - фортифікаційної споруди 18 ст. Тобто міська громада та її влада гарно знають своє минуле і, використовуючи його, залучають до міста велику кількість туристів, що дає роботу і заробіток і готелям, і кав'ярням-кафешкам-магазинчикам, підвищує культурний і загальноосвітній рівень мешканців Тростянця. Для порівняння: у Кам'янському, яке має багату історію і культурні традиції, проходить два подібних фестивалі: Мамай-fest і "Класика сьогодні".
Міський голова Тростянця Ю.Бова розповідає про досягнення міста
Колишня садиба Л.Кеніга
Щороку її відвідує близько 30 тис. відвідувачів. Тут є змінна картинна галерея, проводяться вечори класичної музики, для проведення яких за велику суму було придбано білий рояль (правда, не за гроші громади - такий подарунок місту зробила Тростянецька шоколадна фабрика «Україна»). Чому саме класична музика у фаворі? Бо саме тут П.І.Чайковський написав свій перший симфонічний твір — увертюру до драми О. Островського «Гроза».
Тут же діє і Музей шоколаду, де зібрані солодощі, які випускає як Тростянецька, так і інші шоколадні фабрики України. На базі садиби можна отримати ще одну послугу - "Шлюб за день" (це право мають ще два міста в області) Всього за 1 тис. грн ви можете укласти шлюб у зручний для вас день і час у прекрасній атмосфері парку, що оточує садибу. Але не лише молодята отримують задоволення від цього. Музей має за минулий рік 120 тис. у власний бюджет, які реалізує на власний розсуд: щось полагодити чи придбати білу старовинну карету, чи поставити лавочки, чи пару білих лебедів, щоб залучати ще більше людей до свого комплексу!
У музеї шоколаду. Ця фігурка має вагу 30 кг, а ніс потребує постійної реставрації, бо його скушують відвідувачі музею.
Бібліотека, чи вірніше - культурно-освітній центр
Вона також дуже давно було заснована меценатом Кенігом Л. Але у 2018 р. була відремонтована і реконструйована. Тут є не лише зона абонементу, а й зона відпочинку, де діти можуть пограти у настільні ігри, зробити уроки, зона PlayStation (діти мають 30 хв., щоб безкоштовно пограти), окрема кімната з кількома комп'ютерами, де можна чи пограти, чи написати реферат час перебування - до 1 години), соціальне кафе, невеличкі конференц-зали (саме тут відбуваються зустрічі міського голови з містянами), і навіть обладнана дитяча кімната (батьки можуть почитати, поки дитина бавиться).
Що цікаво, бібліотека підтримує близькі стосунки з правнучкою засновника бібліотеки Л.Кеніга громадянкою ФРН Себілою Кіндерман, яка опікується бібліотекою. Продовжуючи справу прадіда пані Себіла пожертвувала бібліотеці 7 тис. євро.
Дитяча кімната у бібліотеці
Соціальне кафе у бібліотеці
Конференц-зала у бібліотеці
Інклюзивно-ресурсний центр, що має площу у 300 кв.м, складається з 11 кімнат
На його ремонт у 2019 р. використали більше 1.5 млн. грн. міської громади. На обліку перебувають 100 дітей з особливими освітніми потребами. Тут проводять діагностику та корекційні заняття для 3,5 тис. дітей 2-18 років, діє інклюзивний театр. Працівникі центру мають гідні умови для роботи, забезпечені всім необхідним для того, щоб надавати безкоштовні, але якісні послуги.
Лікарня
Вона знаходиться у власності ОТГ, тобто обслуговує не лише містян, а й мешканців району. Після того, як лікарня стала власністю ОТГ ( з 2018 р.) міський голова та його команда, вивчивши досвід кращих лікарень Польщі, розпочали покрокову реконструкцію, на яку щороку з міського бюджету виділяється 9-10 млн грн. І люди бачать результат цих вкладень!!! Вразило те, що за відносно невеликий час ( близько двох років) було закуплене найсучасніше обладнання для діагностики захворювань, почали створювати гідні умови для пацієнтів та медичних працівників. Вразило те,наприклад, що всього за 3 місяці і 7.5 млн грн, було відновлено пологовий будинок, в якому абсолютно безкоштовно надаються послуги породіллям та новонародженим.
Для порівняння: скільки коштів уже "вбухали" у реконструкцію пологового відділення у Кам'янському, і чи створені там подібні умови?
У лікарні немає VIP-палат, всі пацієнти мають однаково чудові умови для перебування і лікування: найсучасніше обладнання, палати на 2-3 чол. з душем, туалетом, телевізором, холодильником і Wi -Fi, триразовим харчуванням, наявність якого позбавляє родичів пацієнтів підгодовувати їх. Пам'ятають тут і про медиків, бо створені гарні умови для роботи, які її облегшують, є чудові кімнати відпочинку для персоналу, окремі душові та туалети.
Вхід до пологового відділення
Палата для жінки та новонародженої дитинки
Палата, де може перебувати жінка та хтось з її рідних, наприклад, у разі кесаревого розтину.
Все це також у кожній палаті для породіль
Кімната відпочинку для персоналу.
Відділення терапії
Розвиток спорту
У процесі реконструкції знаходиться футбольне поле, розбиті ще 3 маленькі футбольні поля для підростаючих гравців ФК "Тростянець". У планах - будівництво басейна, біатлонного комплексу "Neskuchne"/
Міська рада
Будівля дуже маленька, але зроблений простий ремонт (не такий як у закладах освіти та здоров'я!). У холі на першому поверсі - Плани територіальної громади, щоб мешканці знали, куди заплановано витратити кошти громади та ті гранди, які надаються Європейським Союзом, та щоб міський голова не забував, що він обіцяв, та що ще має зробити.
А плани - дуже амбітні. І що саме головне, вони про майбутнє, бо в першу чергу у Тростянці вкладають кошти у медицину, освіту, культуру та спорт, хоча дуже багато робиться для покращення добробуту: парки та сквери із безкоштовними зонами відпочинку, реконструкція міського ринку тощо. У складі міської ради на сьогодні 13 чоловіків і 13 жінок (чудове гендерне співвідношення). Кожного місяця керівник кожного комунального підприємства звітує про свої досягнення (у залежності від них має премію, чи проблеми). Всі комунальні підприємства самоокупаються, і є прибутковими.
Ресепшен міської ради. Охоронців немає. Міський голова, до речі, охорони не має також. Не має і водія. За кермом сам. Економить кошти громади.
Візуалізація планів при вході у будівлю міської ради.
Ось такі враження
Весь час порівнювала побачене із нашим Кам'янським. І чомусь всі порівняння були не на користь нашого міста, нашої міської влади, та нашого міського голови.
Так, багато хто із кам'янчан говорить про те, що стільки, скільки зроблено за часів А.Білоусова не було зроблено ні за одного іншого мера. І це десь дійсно так. Але ж, подивіться, скільки коштів має міський бюджет за часів сьогоднішнього міського голови. Чи мав такий обсяг фінансування хтось до нього?
Щоб з'ясувати, чи дійсно класний у нас міський голова, треба порівнювати його не з його попередниками, а з сьогоднішніми міськими головами інших міст з приблизно однаковими доходами на душу населення. На жаль, порівняння того, що я побачила у Тростянці, Хмельницькому у 2020 р. не на користь Андрія Білоусова та його команди.
Поруч зі мною в автобусі було чимало не тільки амбітних, але й, сподіваюсь, чесних людей, які хочуть змінити життя Кам'янського на краще!
Популярное
19:09, 9 июл 2024
У Кам’янському завершили реставрацію культової скульптури- оригінальної статуї Прометея
15:21, 4 июл 2024
15:10, 17 сен 2024
У Кам’янському районі зловмисник силомиць вивіз працівника заправки з робочого місця і побив
18:49, 27 июн 2024
Топ обсуждаемых
КОММЕНТАРИИ — 0