Аліменти: у Мін’юсті відповіли на популярні питання

15:30, 7 авг 2020 , Новости Каменского
Аліменти: у Мін’юсті відповіли на популярні питання

Міністерство юстиції України нагадало, що одним із найважливіших прав дитини є право на утримання. Окреме її проживання від одного з батьків не звільняє останнього від обов’язку утримувати свою дитину (найчастіше – шляхом сплати аліментів) до досягненню нею повноліття. Про це йдеться у пресслужбі відомства.

Хто може отримати аліменти на утримання дитини?

Зазвичай питання про отримання аліментів на дитину піднімає один із батьків (опікун, піклувальник), з яким дитина проживає. Однак їх може стягувати і сама дитина, якій виповнилося 18 років, у випадку, якщо вона продовжує навчання і у зв’язку з цим потребує матеріальної допомоги (до досягнення 23 років).

Які існують способи отримання аліментів?

Досудовий (добровільний). Це може бути як усна домовленість між батьками, так і нотаріально засвідчений договір про сплату аліментів на дитину (посилання). Відмінність між ними полягає у тому, що невиконання усної домовленості не тягне за собою юридичних наслідків, тоді як несплата аліментів за договором є підставою для звернення до органу державної виконавчої служби і стягнення аліментів у примусовому порядку на підставі виконавчого напису нотаріуса.

Судовий – коли батьки не досягли згоди стосовно розміру аліментів, чи один із батьків взагалі ухиляється від утримання своєї дитини і не бере участі у її вихованні. У такому випадку мати або батько (опікун, піклувальник) мають право звернутися до суду.

Нагадаємо, «Суд

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых