Каким вы видите Каменское?

09:00, 5 авг 2020 , Новости Каменского
Каким вы видите Каменское?

Дорогие каменчане! Не смотрите под ноги на раздолбанный тротуар в страхе поломать ноги. Не смотрите наверх, в страхе «словить» на голову падающий кусок лепнины с разрушающихся домов. Не смотрите на повальную вырубку деревьев там, где они дают живительную тень и спасают от выхлопов ДМК. Не смотрите на сухие деревья, готовые упасть на крышу вашего дома, или провода. Не смотрите на бывшую клумбу, а ныне безжизненную круглую пустыню возле стелы Победителям на пр. Юбилейном.

Смотрите на то, как преображается город! Смотрите на скверы, на фонтаны, на  то, что «хоть что-то делается»!

Смотрите и думайте, что от города останется при ЭТОЙ власти еще через пять лет…

Для человека, который живет в Каменском, никуда не выезжающего, и по факту не знающего, каким может быть город при честном и толковом (нет, не хозяине), а управляющем, выбранном горожанами и работающем за зарплату (а не откаты), вот пара впечатлений наших земляков, побывавших в других городах Украины.

Это о Мелитополе

«На днях проездом был в Мелитополе... Он меня несколько поразил в своих отличиях с Каменским.

И дороги лучше, и парки и т.д. Да и вообще город смотрится весьма ухоженным.

Интересным показалось, что город где-то на 2/5 меньше по жителям, а бюджет города более чем в 2 раза меньше, чем в Каменском... но визуальные отличия не в пользу города-Фонтана с «лучшим мэром» Украины...

Т.е. за куда меньшие деньги Мелитополь выглядит на много лучше Бджелоусовска... Сколько бы не выхваляли "солнцеликого" в средствах пропаганды, но жизнь показывает, что город продолжает свою деградацию, а огромный бюджет расходуется крайне не эффективно...

Для наглядности пересмотрел видео со своего выпускного (2003 год) и увидел, что ничего в городе за это время не поменялось кардинально... По факту за последнюю каденцию просто были "освоены" более 10 млрд гривен, а город получил мизер за эти деньги...

Хотелось бы видеть больше результатов, а не постоянные самовосхваления, самопиар и самолюбование... Я понимаю, что проблемы с эго, нарциссизм и т.д., но за такие деньги можно было ради приличия и работать!»

 «Ж/д вокзал - на перроне есть шикарнейшие розы-спрей (у нас таких и в розарии нет), со стороны привокзальной целый ряд красивущих туй, роз и вазонов с цветами - все ухожено, нигде ни соринки, ни травинки. На самой привокзальной площади нет наливаек и генделей! Центральная часть города также вся зеленая, хорошие дороги, современные фонари. В городе 2 университета, один из них агро, видимо, поэтому город действительно зеленый, за городом масса фруктовых садов».

А это о Тростянце

«Кілька днів тому у складі групи кам'янчан,яким небайдужа доля рідного міста, відвідала маленьке (населення близько 20 тис.), але дуже затишне містечко Тростянець Сумської області. Досі перебуваю у захваті від того, що там побачила, а головне від мінімальної, порівняно з нашим містом, кількості коштів, які були витрачені на всі ті перетворення, які мене дуже вразили.

Маленьке містечко проводить ТРИ міжнародних фестивалі на рік: "Східний рок", "Стара фортеця" та фестиваль П.Чайковського. Міська громада та її влада гарно знають своє минуле і залучають до міста велику кількість туристів, що дає роботу і заробіток та підвищує культурний і загальноосвітній рівень мешканців Тростянця. Для порівняння: у Кам'янському, яке має багату історію і культурні традиції, проходить два подібних фестивалі: Мамай-fest і "Класика сьогодні".
Колишню садибу Л.Кеніга щороку відвідує близько 30 тис. відвідувачів. Тут є змінна картинна галерея, проводяться вечори класичної музики. Тут же діє і Музей шоколаду, де зібрані солодощі, які випускає як Тростянецька, так і інші шоколадні фабрики України. На базі садиби можна отримати послугу - "Шлюб за день". Всього за 1 тис. грн.. ви можете укласти шлюб у зручний день і час у прекрасній атмосфері парку, що оточує садибу. Музей має за минулий рік 120 тис. у власний бюджет, які реалізує на власний розсуд: щось полагодити чи придбати білу старовинну карету, чи поставити лавочки, чи пару білих лебедів, щоб залучати ще більше людей до свого комплексу!
Бібліотека, чи вірніше - культурно-освітній центр була заснована ще меценатом Кенігом Л. В 2018 р. відремонтована і реконструйована. Тут є не лише зона абонементу, а й зона відпочинку, де діти можуть пограти у настільні ігри, зробити уроки, зона PlayStation (діти мають 30 хв., щоб безкоштовно пограти), окрема кімната з кількома комп'ютерами, де можна чи пограти, чи написати реферат  час перебування - до 1 години), соціальне кафе, невеличкі конференц-зали (саме тут відбуваються зустрічі міського голови з містянами), і навіть обладнана дитяча кімната (батьки можуть почитати, поки дитина бавиться).

БІБЛІОТЕКА - культурно-освітній ПРОСТІР

Є в Тростянці і інклюзивно-ресурсний центр, що має площу у 300 кв.м, та складається з 11 кімнат. На його ремонт у 2019 р. використали більше 1.5 млн. грн. міської громади. На обліку перебувають 100 дітей з особливими освітніми потребами. Тут проводять діагностику та корекційні заняття для 3,5 тис. дітей 2-18 років, діє інклюзивний театр.

Дуже вразила міська лікарня. Після того, як з 2018 р. лікарня стала власністю ОТГ (тобто обслуговує не лише містян, а й мешканців району), міський голова та його команда, вивчивши досвід кращих лікарень Польщі, розпочали покрокову реконструкцію, на яку щороку з міського бюджету виділяється 9-10 млн. грн. І люди бачать результат цих вкладень!

За два роки було закуплене найсучасніше обладнання для діагностики захворювань, почали створювати гідні умови для пацієнтів та медичних працівників. Всього за 3 місяці і 7.5 млн. грн., було відновлено пологовий будинок, в якому абсолютно безкоштовно надаються послуги породіллям та новонародженим.

У лікарні немає VIP-палат, всі пацієнти мають однаково чудові умови для перебування і лікування: найсучасніше обладнання, палати на 2-3 чол. з душем, туалетом, телевізором, холодильником і Wi -Fi, триразовим харчуванням, наявність якого позбавляє родичів пацієнтів підгодовувати їх.

Палата, де може перебувати жінка та хтось з її рідних, наприклад, у разі кесаревого розтину.

Міська рада - маленька будівля, де зроблений простий ремонт, зовсім не такий як у закладах освіти та здоров'я! У холі міськради на першому поверсі - Плани територіальної громади, щоб мешканці знали, куди заплановано витратити кошти громади та ті гранди, які надаються Європейським Союзом, та щоб міський голова не забував, що він обіцяв, та що ще має зробити.

А плани - дуже амбітні. І що саме головне, вони про майбутнє, бо в першу чергу у Тростянці вкладають кошти у медицину, освіту, культуру та спорт, хоча дуже багато робиться для покращення добробуту: парки та сквери із безкоштовними зонами відпочинку, реконструкція міського ринку тощо.

У складі міської ради на сьогодні 13 чоловіків і 13 жінок (чудове гендерне співвідношення). Кожного місяця керівник кожного комунального підприємства звітує про свої досягнення (у залежності від них має премію, чи проблеми). Всі комунальні підприємства самоокупаються, і є прибутковими.

Весь час порівнювала побачене із нашим Кам'янським. І чомусь всі порівняння були не на користь нашого міста, нашої міської влади, та нашого міського голови.

Щоб з'ясувати, чи дійсно класний у нас міський голова, треба порівнювати його не з його попередниками, а з сьогоднішніми міськими головами інших міст з приблизно однаковими доходами на душу населення. На жаль, порівняння того, що я побачила у Тростянці, Хмельницькому у 2020 р. не на користь Андрія Білоусова та його команди».

Цифры. Они наверняка являются лучшими аргументами

Поэтому давайте вместе посчитаем (для упрощения возьмем округленные цифры).

Тростянец - 22 тысячи жителей. Бюджет – 200млн.грн. На одного горожанина приходится в год – 9090грн.

Каменское – 238 тысяч жителей. Бюджет – 2, 2 млрд. грн. На одного горожанина приходится в год – 9243грн. Кстати, в 2018г. бюджет был – 2,7млрд. На душу населения – 11344грн.
 

Дорогие каменчане. Мы с вами проходили разные этапы эволюции гражданской сознательности.

Сначала мы к власти относились по принципу «Воруют и ничего не делают».

Сейчас относимся по принципу «Воруют. Но хоть что-то делают».

Так может быть пришло время перейти на новый уровень «Не воруют и делают»?

Предстоящие осенние местные выборы покажут, готовы ли мы к этому новому уровню.

Александр Гуров

 

 

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых