В області презентували збірки пам’яток історії та культури Кривого Рогу і Кам’янського району
На Дніпропетровщині презентували дві збірки. Вони присвячені пам’яткам історії та культури Кривого Рогу і Кам’янського району. До них увійшло майже 900 об’єктів. А це археологічна, історична, містобудівна та архітектурна спадщина, яка дісталася мешканцям регіону від попередніх поколінь. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
«Презентували два випуски. Один присвячений пам’яткам Кривого Рогу. Інший – трьом громадам Кам’янського району – Божедарівській, Криничанській та Затишнянській. Це перша частина про нього. У збірках майже 900 об’єктів спадщини, їхня історія та опис», – розповіла начальниця управління культури, туризму, національностей і релігій Дніпропетровської облдержадміністрації Наталія Першина.
Видання не перші. Тепер їх десять. Кожне присвячене пам’яткам історії та культури різних районів області. Готували їх науковці і викладачі вишів Дніпропетровщини. Виїжджали на місце, працювали з документами та звітами археологічних експедицій.
Матеріали з цих збірок згодом увійдуть до «Зводу пам’яток історії та культури України». Це енциклопедичне видання. Планується, що воно вийде у 28 томах.
Загалом тільки в нашому регіоні майже 13 тисяч об’єктів культурної спадщини.
Популярное
12:57, 21 окт 2025
У Національному музеї в Києві зберігатимуть золоту пряжку, вилучену поліцією Кам’янського
17:00, 19 авг 2025
У Камʼянському через влучання російського безпілотника у багатоповерхівку загинув 67-річний чоловік
07:59, 26 апр 2025
15:51, 12 май 2025
16:30, 8 май 2025
Топ обсуждаемых

КОММЕНТАРИИ — 0