Деяким кам'янчанам доведеться доплатити за комуналку
В Україні впродовж кількох місяців перевірять усі лічильники, згідно з показниками яких, жителі України платять за комунальні послуги. Якщо при цьому, контролери побачать, що прилад пошкоджений, то споживачам доведеться доплатити за використані ресурси.
Як розповів голова правління Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко, тим, хто не пройде цю перевірку, комуналку рахуватимуть за нормативами споживання, а не за показниками лічильника.
Найчастіше нормативи вищі за реальний обсяг споживання, - зазначив він.
Експерт зазначив, що якщо буде знайдено пошкодження лічильника, які могли б вплинути на показання і відповідно суми в платіжках, доплачувати доведеться. Яка це буде сума, вирішуватиметься в кожному конкретному випадку.
При цьому, організації, що надають ресурси споживачам, можуть подати до суду. В Україні вже відомі випадки, коли суд ставав на бік компаній-постачальників і зобов'язував споживачів заплатити за отримане заднім числом. Як правило, це десятки тисяч грн.
За найменшої підозри, що ваш лічильник був пошкоджений або працює неправильно, слід самостійно звернутися до відповідних організацій для його перевірки.
Додамо, що відповідно до частини п'ятої статті 17 Закону "Про метрологію та метрологічну діяльність" повірка законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, які перебувають в експлуатації, проводиться:
- науковими метрологічними центрами, що мають міжнародно визнані калібрувальні та вимірювальні спроможності за відповідними видами та підвидами вимірювань та/або із застосуванням національних еталонів;
- науковими метрологічними центрами, метрологічними центрами та повірочними лабораторіями, уповноваженими на проведення повірки відповідних засобів.
Популярное
Неповнолітній кам’янчанин з розумовою відсталістю спалив майна на понад 3,8 млн грн
08:32, 31 янв 2025
“Художниці” з Кам`янського стали призерками всеукраїнського турніру “Олімпійські надії”
14:59, 27 сен 2024
Топ обсуждаемых
У Кам’янському в поминальні дні збільшать кількість транспорту на маршрутах до міських кладовищ
13:51, 22 апр 2025
КОММЕНТАРИИ — 0