Жителька Дніпропетровщини з трьома знайомими обкрадала пенсіонерів у трьох областях України
23-річна жителька Дніпропетровської області організувала злочинне угруповання, залучивши трьох знайомих. Представляючись працівниками соцслужб, фігуранти заходили у помешкання потерпілих, обманним шляхом виявляли місця зберігання їх заощаджень і викрадали гроші. У такий спосіб вони присвоїли 1,8 млн грн заощаджень пенсіонерів.
Потенційних жертв учасники злочинної групи підшуковували в різних регіонах — на території Харківської, Київської та Дніпропетровської областей. Під виглядом працівників соціальних служб навідувалися додому до пенсіонерів, пропонували їм отримати продуктові набори і гроші, але завжди уточнювали, що при собі мають лише крупні купюри, тому люди мали дати їм решту. Після виявлення місця зберігання коштів, відволікаючи увагу потерпілих, викрадали їхні заощадження. У разі викриття або опору з боку потерпілого застосовували до господаря фізичну силу.
Один з учасників злочинного угруповання щоразу перебував біля помешкання пенсіонерів для попередження спільниць у разі виникнення небезпеки.
Правоохоронці зібрали докази причетності фігурантів до численних фактів крадіжок чи заволодіння грішми на загальну суму майже 1,8 млн грн. Це стало підставою для повідомлення їм підозр.
Наразі обвинувальний акт відносно чотирьох учасників угруповання скеровано до суду з кваліфікуючою ознакою «скоєно в складі організованої злочинної групи». Їхні дії кваліфіковані за ч. 5 ст. 185 (Крадіжка), ч. 5 ст. 186 (Грабіж) Кримінального кодексу України. Усі підозрювані перебувають під вартою.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до тринадцяти років із конфіскацією майна.
Заходи з викриття та документування у кримінальному провадженні проводилися під процесуальним керівництвом Харківської обласної прокуратури.
Популярное
У Кам’янському обговорили жорсткі відключення світла: до міста приїхав головний енергетик області
12:13, 27 янв 2026
У ТОП-30 країни: студенти з Кам’янського — серед найсильніших програмістів України
12:01, 16 дек 2025
У Кам'янському на транспортних зупинках облаштовують зони загального доступу Wi-Fi
10:06, 30 дек 2025
До уваги кам’янчан: у місті запроваджено низку обмежень споживання електроенергії
16:09, 23 янв 2026
Безкоштовне харчування для всіх школярів: з 1 по 11 клас — уже з наступного навчального року
10:41, 30 дек 2025
Топ обсуждаемых
16:12, 7 июл 2026
Військовослужбовця затримано за продаж дронів та кулеметів на 1,1 мільйона гривень
16:49, 7 июл 2026
У Міністерстві освіти уточнили правила вступу до закладів вищої освіти у 2026 році
17:21, 7 июл 2026
18:00, 7 июл 2026

КОММЕНТАРИИ — 0