На ЗАЕС окупантами порушено шість із семи правил ядерної та радіаційної безпеки
Ситуація з безпекою на Запорізькый атомный електростанція залишається нестабільною.
Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі наголосив, що ситуація на ЗАЕС продовжує створювати серйозні ризики для безпеки.
«Ситуація з безпекою на Запорізькій АЕС залишається нестабільною, оскільки шість із семи опорних стовпів ядерної та радіаційної безпеки порушені. Залишилася лише одна лінія електропередачі поза межами майданчика, що створює серйозні ризики для безпеки. Усі шість реакторів перебувають у стані холодного зупину, і за нинішніх умов жоден реактор не може бути безпечно перезапущений», – зазначив керівник МАГАТЕ у виступі перед початком Ради керуючих Агентства.
Рафаель Гроссі також доповів про зниження рівня води в ставку-охолоджувачі.
«Рівень знизився до 13,4 м, наблизившись до порогу 12,0 м, нижче якого системи охолодження виходять з ладу. Заходи з ізоляції вхідного каналу дають короткострокове покращення, але необхідне довгострокове рішення, таке як насосна станція», – додав гендиректор МАГАТЕ.
Енергоатом вчергове наголошує: Запорізька АЕС має бути якнайшвидше демілітаризована до останнього окупанта і повернена під повний контроль України та її законного оператора – АТ «НАЕК «Енергоатом». Лише це гарантує стабільну й безпечну роботу станції та спокій для всього європейського регіону.
Популярное
12:57, 21 окт 2025
У Національному музеї в Києві зберігатимуть золоту пряжку, вилучену поліцією Кам’янського
17:00, 19 авг 2025
У ТОП-30 країни: студенти з Кам’янського — серед найсильніших програмістів України
12:01, 16 дек 2025
07:05, 27 июн 2025
16:25, 20 окт 2025
Топ обсуждаемых
В Україні можуть запровадити режим надзвичайної ситуації через морози та проблеми в енергетиці
07:00, 15 янв 2026

КОММЕНТАРИИ — 0