ЄС може обмежити тимчасовий захист для українців без довідки про відстрочку
Зміни стосуватимуться нових заявників, а не тих, хто вже має захист. Польща підтримує цю ініціативу.
Європейська комісія планує запровадити зміни до директиви про тимчасовий захист для українських біженців. Відповідно до нових правил, захист надаватимуть лише тим громадянам України, які матимуть спеціальний сертифікат, що підтверджує їхню непридатність до мобілізації або наявність відстрочки.
Директиву планують прийняти в липні, але вона набуде чинності у березні 2027 року. Вимоги стосуватимуться лише нових заявників, а не тих, хто вже має статус захисту. Вони також поширюватимуться на українських жінок.
За даними Євростату, у ЄС тимчасовим захистом користуються 4,3 млн українців, з яких дорослі чоловіки становлять 26,6%. Найбільше – у Німеччині та Польщі.
Польські посадовці зазначають, що ці зміни не матимуть значного впливу на країну, оскільки внутрішні правила вже було скориговано раніше.
Популярное
У Кам’янському обговорили жорсткі відключення світла: до міста приїхав головний енергетик області
12:13, 27 янв 2026
У ТОП-30 країни: студенти з Кам’янського — серед найсильніших програмістів України
12:01, 16 дек 2025
У Кам'янському на транспортних зупинках облаштовують зони загального доступу Wi-Fi
10:06, 30 дек 2025
До уваги кам’янчан: у місті запроваджено низку обмежень споживання електроенергії
16:09, 23 янв 2026
Безкоштовне харчування для всіх школярів: з 1 по 11 клас — уже з наступного навчального року
10:41, 30 дек 2025
Топ обсуждаемых
16:12, 7 июл 2026
Військовослужбовця затримано за продаж дронів та кулеметів на 1,1 мільйона гривень
16:49, 7 июл 2026
У Міністерстві освіти уточнили правила вступу до закладів вищої освіти у 2026 році
17:21, 7 июл 2026
18:00, 7 июл 2026

КОММЕНТАРИИ — 0